Wybór idealnych mebli tapicerowanych do swojego wnętrza nigdy nie jest łatwy. Prawie każdy z nas chciałby przecież najpierw zobaczyć dany model w mieszkaniu, a dopiero później podjąć decyzję o jego zakupie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego specjalnie dla was powstała aplikacja do aranżacji wnętrz – darmowa i w pełni funkcjonalna! Chcecie poznać ją bliżej? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym opowiemy nieco o naszej apce Puszman AR! Sprawdźcie, jeśli jesteście zainteresowani!

Aplikacja AR Puszman – program do projektowania wnętrz na telefon

Marzy wam się program do projektowania wnętrz – darmowy, funkcjonalny i intuicyjny? Świetnie się składa. Jakiś czas temu powstała bowiem nasza pierwsza aplikacja mobilna! Jej działanie opiera się na technologii AR. Co to oznacza? Najprościej mówiąc, możecie dzięki niej przenieść nasze modele 3D do swojego wnętrza. Wystarczy jedynie, że ściągniecie apkę i będziecie postępować zgodnie z instrukcją. Dzięki temu przekonacie się na własne oczy, czy dane sofy, narożniki, fotele lub pufy są odpowiednie do waszego wnętrza. To świetne rozwiązanie, jeśli chcecie najpierw upewnić się, że podejmujecie dobrą decyzję zakupową. Zaoszczędzicie tym samym sporą ilość czasu, nerwów oraz pieniędzy. 

Dlaczego warto pobrać naszą aplikację?

Dlaczego warto wybrać nasz program do projektowania wnętrz 3D? Pierwsze zalety zostały już wymienione. Jest on całkowicie darmowy, zatem nic nie tracicie. Do tego możecie szybko ocenić, czy wybrany przez was model wpisuje się w dane wnętrze. Taka aplikacja to także wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą zająć się aranżacją mieszkań nie tylko hobbistycznie. Można wykorzystać ją bowiem jako jedną z pomocy “naukowych”. Wystarczy eksperymentować i sprawdzać, jakie meble pasują do konkretnych typów wnętrz lub też jak dobierać poszczególne kolory. Korzystanie z naszej aplikacji to również świetna zabawa. Technologia AR zachwyca przecież każdego, a jej możliwości są wręcz nieocenione. 

Kto może pobrać aplikację AR Puszman?

Na jakie systemy operacyjne dostępna jest nasza aplikacja do projektowania wnętrz? Android oraz iOS. Jeśli zatem wasz smartfon wykorzystuje jeden z nich, możecie już teraz pobrać naszą apkę. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz zezwolenie na robienie zdjęć i nagrywanie filmów przez Puszman AR. Aby skorzystać z wszystkich funkcji, nie musicie się nigdzie rejestrować czy podawać nam informacji o sobie. Aplikacja jest przez to w pełni bezpieczna pod względem przetwarzania danych. 

Jak korzystać z aplikacji? 

AR Puszman to aplikacja do projektowania wnętrz za darmo, ale to już doskonale wiecie. Teraz podpowiemy wam zatem, jak z niej korzystać. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Gdy już go zainstalujcie, wystarczy wykonać trzy niezwykle proste ruchy. Jakie? Już spieszymy z odpowiedzią na to pytanie!

Krok 1

Gdy aplikacja do wystroju wnętrz Puszman jest już na waszym telefonie, wystarczy w nią wejść i zeskanować podłogę swojego pomieszczenia. W tym celu powoli przesuwajcie kamerę smartfona po całym wnętrzu. W pewnym momencie zacznie pojawiać się wam na ekranie siatka. Będzie to znak, które miejsca zostały prawidłowo zeskanowane. Gdy takim elementem zostanie zaznaczony cały obszar, oznacza to, że właśnie skończyliście pierwszy etap. Z tego miejsca chcemy jednak podpowiedzieć, by podczas rejestrowania obszaru zadbać o odpowiednie światło. W razie problemów możecie skorzystać także z panelu pomocy. 

Aplikacja do projektowania wnętrz Puszman - krok 1Po zeskanowaniu podłogi waszym oczom ukaże się taka siatka. Jest to znak, że proces ten przebiegł pomyślnie. 

Krok 2

Podłoga zeskanowana. Co teraz? Wystarczy, że klikniecie powstałą na niej siatkę. W tym momencie na ekranie telefonu ukaże się wam przykładowy model sofy, narożnika, fotela czy pufy. W każdej chwili możecie go oczywiście zmienić. W tym celu wystarczy nacisnąć menu znajdujące się w prawym górnym roku i przejrzeć całą naszą kolekcję mebli. Gdy któryś model wpadnie wam w oko, kliknijcie go i gotowe!

Aplikacja do projektowania wnętrz - katalog mebli PuszmanW kolekcjach znajdujących się w menu znajdziecie nasze meble, które następnie wirtualnie przeniosą się do waszego mieszkania.

Krok 3

Teraz został wam tej najprzyjemniejszy krok, czyli sprawdzenie, jak wybrany mebel prezentuje się we wnętrzu. Aby zobaczyć go w całości, najlepiej nieco oddalić się od miejsca docelowego. Tym oto sposobem sprawdzicie jego gabaryty, kolor czy dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia. Podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej stanie się wtedy o wiele łatwiejsze. W każdej chwili możecie oczywiście ponownie zmienić model lub też zeskanować podłogę od nowa, przenosząc sofę, narożnik, pufę czy fotel w inne miejsce. Wspaniałe rozwiązanie, prawda?

Aplikacja do projektowania wnętrz Puszman – podsumowanie

Teraz już chyba każdy wie, dlaczego warto zdecydować się na zainstalowanie AR Puszman. Na koniec zaznaczymy jeszcze, że jest to darmowy program do projektowania wnętrz w języku polskim. W razie jakichkolwiek trudności na każdym etapie czekają na was praktyczne i pomocne wskazówki. Możecie więc mieć pewność, że korzystanie z tej apki będzie proste i przyjemne. Uprzedzamy jednak, że takie wizualizowanie mebli w swoim wnętrzu bardzo wciąga! Mimo to zachęcamy do wypróbowania naszej aplikacji! Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko życzyć wam przyjemnego korzystania z AR Puszman i oczywiście znalezienia idealnego dla siebie mebla!

Aplikację AR Puszman możecie pobrać z: