Czyszczenie zestawu wypoczynkowego – zadanie, które niejednemu spędza sen z powiek. Utrzymanie w czystości sofy czy narożnika nie jest łatwe. Jeśli jednak zdecydujesz się na tkaniny funkcyjne, taka czynność stanie się o wiele przyjemniejsza! Chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie usuwać plamy i zabrudzenia z tapicerek Easy Clean, Water Repellent oraz Pet Friendly? Zobacz nasz artykuł!

Czyszczenie tkanin Easy Clean – jak do tego podejść?

W pierwszej kolejności dokładnie omówimy czyszczenie tkanin powstałych w technologii Easy Clean. Na ich powierzchni znajdują się specjalnie niewidoczne nanocząsteczki, które skutecznie blokują wchłanianie zabrudzeń do wnętrza materiału. 

Tym samym zanieczyszczenia można usunąć w kilka chwil, używając do tego wyłącznie wody lub wody z dodatkiem małej ilości mydła. Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić to skutecznie. Do każdego rodzaju plam należy podejść indywidualnie, dlatego każdy z nich dokładnie teraz omówimy.

Usuwanie plam z wody, soku, kawy i innych cieczy

Plam z wody, soku, herbaty, kawy czy innego napoju – przyznaj, że takie zabrudzenia zdarzają się wyjątkowo często. Mając meble tapicerowane tkaniną Easy Clean, nie będziesz musiał się jednak nimi martwić. 

Wystarczy, że po rozlaniu cieczy, chwycisz za ręcznik papierowy i delikatnie odsączysz napój z materiału. Powtarzaj tę czynność do momentu, aż krople przestaną być widoczne. Teraz musisz już tylko kilkukrotnie docisnąć suchy ręcznik papierowy do tkaniny i gotowe!

Usuwanie plam z wina

Czy usunięcie plam z wina będzie możliwe przy materiałach Easy Clean? Oczywiście. Należy jednak podejść do tego w nieco inny sposób. W pierwszej kolejności odsącz zabrudzenie ręcznikiem papierowym. Następnie nanieś na nie niewielką ilość wody. Teraz szarym mydłem namydl plamę, wykorzystując do tego ruchy koliste, skierowane do środka zabrudzenia. 

Teraz chwyć za ściereczkę i ponownie zastosuj ruchy koliste. Plamę lekko nasącz wodą, by usunąć resztki detergentu. Na koniec dociśnij do miejsca zabrudzenia ręcznik papierowy i powtarzaj tę czynność aż do momentu, gdy będzie całkowicie suchy.

Sofa Asti obita materiałem plamoodpornym

Sofa Asti tapicerowana tkaniną Easy Clean z kolekcji Cloud to świetne rozwiązanie do rodzinnego salonu.

Usuwanie plam po produktach spożywczych

Na naszej sofie czy narożniku mogą pojawić się także plamy z żywności, np. ketchupu, czekolady, oleju czy lodów. W tym przypadku musisz najpierw łyżeczką zdjąć nadmiar produktu z powierzchni sofy. Uważaj jednak, by nie wetrzeć zabrudzenia w głębsze warstwy oraz nie powiększyć plamy. Kieruj więc ruchy do środka zabrudzenia. 

Następnie nasącz zabrudzenie niewielką ilością wody oraz całość kolistymi ruchami namydl szarym mydłem. Teraz chwyć za ściereczkę i wytrzyj tkaninę w taki sam sposób. Ponownie lekko nasącz materiał wodą. Gdy plama jest wciąż widoczna, możesz znowu ją namydlić i wytrzeć ją ściereczką, kierując swoje ruchy wzdłuż splotu materiału. 

Jeśli zabrudzenie zniknie, nanieś na nie odrobinę wody, a następnie dociskaj ręcznik papierowy aż do momentu, gdy będzie całkowicie suchy. 

Tkaniny łatwoczyszczące na sofie Asti

Tkaniny funkcyjne dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Usuwanie plam z flamastrów i cienkopisów

Dzieci lubią bawić się na zestawie wypoczynkowym? Często malują i pokazują swoje zdolności artystyczne? Gdy poplamią sofę flamastrem czy cienkopisem, wcale nie będziesz musiał wymieniać jej na nową. Wystarczy, że przystąpisz do czyszczenia materiału Easy Clean w odpowiedni sposób. 

W tym celu nasącz plamę małą ilością wody. Gdy ta skropli się na materiale, delikatnie, najlepiej opuszkiem palca i kolistymi ruchami, poruszaj cieczą po zabrudzeniu, nie dociskając palca do tkaniny. Teraz przyłóż ręcznik papierowy i odsącz plamę. Gdy krople przestaną być widoczne, dociśnij czyścik mocniej i powtarzaj tę czynność do momentu, aż całość będzie całkowicie sucha. 

Usuwanie plam z długopisu

Warto wspomnieć również, że z materiałów Easy Clean możesz skutecznie usunąć plamy z długopisu. W tym celu musisz wykonać dokładnie takie same czynności, jak podczas usuwania plam z artykułów spożywczych. Omijasz tylko pierwszy krok, a więc usunięcie nadmiaru zabrudzenia łyżeczką. Reszta wygląda dokładnie tak samo!

Czyszczenie tkanin Easy Clean jest bardzo łatwe. Spójrz, jak usunąć najczęstsze plamy – zapraszamy na kanał Youtube.

Czyszczenie tkanin Water Repellent – jak należy zareagować?

W ofercie producentów tkanin znajdują się także materiały z funkcją Water Repellent. Na ich powierzchni znajduje się specjalna warstwa ochronna, która skrapla ciecz na powierzchni tkaniny, uniemożliwiając szybkie wchłonięcie jej do wnętrza zestawu wypoczynkowego. Masz więc czas, by usunąć rozlaną wodę czy inną substancję. Jak najlepiej to zrobić?

Odsącz zabrudzenie ręcznikiem papierowym. Gdy krople nie będą już widoczne, delikatnie dociśnij go do tkaniny i powtarzaj tę czynność tak długo, aż w końcu ręcznik będzie całkowicie suchy.

Tyle – nic więcej nie musisz robić! 

Zainteresowany materiałami Water Repellent? Zobacz, jak łatwo utrzymać je w czystości – zapraszamy na kanał Youtube.

Czyszczenie tkanin Pet Friendly – skuteczne usuwanie sierści

Właściciele zwierząt domowych z pewnością docenią funkcjonalność tkanin Pet Friendly. Dzięki nim usuwanie sierści z tapicerki jest niebywale proste. Materiał tworzony jest bowiem tak, aby sierść naszych pupili nie wbija się w jego strukturę. 

Narożnik Lizbona z tkaniną funkcyjną

Narożnik Lizbona II, wykonana w tkaninie Solar, sprawdzi się w każdym domu, w którym przebywają zwierzęta domowe – głównie psy oraz koty. 

A jeśli już się pojawi należy tylko użyć rolki do ubrań lub ściereczki i gotowe! W przypadku plam, np. z błota, zabrudzenie należy zwilżyć wodą i odsączyć ręcznikiem papierowym. Po wyschnięciu kanapa będzie wyglądała jak nowa!

Tapicerka Pet Freindly - kolekcja solar

Wybierając tkaniny funkcyjne, nie musisz rezygnować z ich wyglądu. Do dyspozycji masz wiele kolorów, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Na zdjęciu tkaniny Pet Friendly z kolekcji Solar. Źródło: davis.pl 

Widzisz, jak łatwo zadbać o zestawy wypoczynkowe, mając sofę czy narożnik obity materiałami funkcyjnymi? Chcesz zdecydować się na takie rozwiązania? Zapraszamy do naszych salonów partnerskich, gdzie zamówisz meble obite wybraną przez siebie tkaniną!