Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one łączyć design z funkcjonalnością. Często zastanawiamy się czy dobrym wyborem jest narożniki. Czy lepiej, w salonie zaplanować mniejsze sofy i mobilny fotel? Te dylematy postaramy się rozwiązać pokazując co przemawia na korzyść narożników!

Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu. W naszej ofercie posiadamy wiele różnych propozycji tych mebli, również narożników modułowych, które dopasujesz wymiarem do każdej przestrzeni.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar i ułożenie narożnika do wielkości salonu?

Narożnik to mebel, który zajmuje w salonie dużo miejsca. Wybór odpowiednio dużego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, a do tego mebel ma być główną ozdobą, salonu warto  wybrać większą bryłę – na przykład z kolekcji Lugano lub kolekcji modułowej Bolzano.

Fokus na narożniki – kiedy narożnik jest dobrym wyborem!Lugano III– narożnik o wielu funkcjonalnościach

W dużych przestrzeniach możemy pozwolić sobie na wiele różnych kombinacji, ale co w przypadku kiedy narożnik będzie zbyt obszerny do małych pomieszczeń? Oczywiście mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pokoju dziennego. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć. Szczególnie polecamy wówczas narożniki Domo, Solo, Adele.

Fokus na narożniki – kiedy narożnik jest dobrym wyborem!

Modo – idealny do mniejszych pokoi dziennych!

Najważniejsza funkcjonalność!

W salonie istotna jest też funkcjonalność naszych mebli, gdyż często aktywnie z nich korzystamy. W takim wypadku powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania, np. z kolekcji Buffalo czy Livorno. Da nam ona możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

Fokus na narożniki – kiedy narożnik jest dobrym wyborem!

Buffalo – nowoczesność i funkcjonalność w jednym!

Narożniki marki Puszman to meble, które łączą nowoczesne wzornictwo z pełną gamą funkcjonalności, które możemy wybrać zgodnie z własnymi oczekiwaniami, tak aby wykorzystać w pełni wszystkie zalety wypoczynku.

Fokus na narożniki – kiedy narożnik jest dobrym wyborem!

Poznaj nasze narożniki i wybierz ten, który jest odpowiedni dla Ciebie