Czy wiesz, że średnia wielkość mieszkania w Polsce wynosi 61,5 m²? Wydaje Ci się, że to dużo? Z jednej strony tak. Trzeba jednak pamiętać, że wartość tę zdecydowanie zawyżają domy wolnostojące, które mają średnio 130 m². 

Osoby, które mieszkają w kawalerkach czy lokalach z 2-3 pokojami najczęściej muszą zmierzyć się z bardzo małą ilością dostępnej przestrzeni użytkowej. Mimo to, takie mieszkanie da się ciekawie i funkcjonalnie zaaranżować. Pod uwagę weźmiemy dziś salon. Pokażemy, jakie kolekcje wypoczynkowe sprawdzą się najlepiej w niewielkich przestrzeniach i zadbają o Twój komfort. Zobacz!

Sofa Asti – zgrabna i designerska propozycja do salonu

Wybierając meble do małego pokoju dziennego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich ogólny wygląd oraz gabaryty. Takie elementy wyposażenia powinny prezentować się lekko. Dzięki temu przestrzeń pięknie się wysmukli, a wszelkie proporcje zostaną zachowane. Z tego powodu do niewielkich salonów polecamy przede wszystkim naszą sofę Asti. Dlaczego?

Model ten jest niezwykle zgrabny i kompaktowy. Smukłe i wysokie nóżki działają na jego korzyść. Dzięki temu wygląda subtelnie i dobrze wpisze się w aranżację niewielkiego salonu. Wąskie podłokietniki sprawiają natomiast, że nie tracisz w żaden sposób, jakże cennej, powierzchni użytkowej. Siedzisko o subwykończeniu podkreśla lekkość całego mebla.

Mimo to sofa Asti jest bardzo designerska. Cechuje się nowoczesną formą i idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych np. w stylu skandynawskim. Poduszki dekoracyjne wprowadzą natomiast do salonu nutkę przytulności.

Jak jednak wiadomo, sama ogólna prezentacja to nie wszystko. Ważne są także parametry techniczne. Asti cechuje się szerokością jedynie 215 cm, wysokością 94 cm i głębokością 96 cm. Wciąż jednak może zaoferować Ci dużą i komfortową powierzchnię spania o wymiarach 200×140 cm. Tuż pod nią znajdziesz spory pojemnik na pościel, a całość szybko rozłożysz za pomocą mechanizmu DL. Wystarczy zdjąć poduszki oparciowe, wysunąć siedzisko i złożyć oparcie. Teraz możesz oddać się wygodnemu, nocnemu wypoczynkowi. 

Kompaktowa sofa Asti do małego salonu

Sofa Asti jest wyjątkowo zgrabna i lekka, dlatego wpisze się w każde niewielkie wnętrze. 

Sofa Domo – stylowy i kompaktowy mebel do niewielkiego mieszkania

Jesteś ciekawy, jaki model pojawi się jako drugi w naszym dzisiejszym zestawieniu? Jest to sofa Domo – jedna z naszych nowości. Tym razem jej wygląd jest jednak nieco inny niż w przypadku omawianej wcześniej sofy Asti. Masz bowiem tutaj do czynienia z modelem, który na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco obszerniejszy. Jest to jednak złudne wrażenie. Całość jest bowiem niezwykle kompaktowa i zgrabna. 

Sofa Domo pięknie osiada na podłodze przez brak widocznych nóżek. Jej szersze, ale wciąż zgrabne podłokietniki, zapewnią Ci najwyższy stopień relaksu. Oprzesz na nich swoją rękę, a w razie potrzeby wykorzystasz jako podpórkę pod głowę podczas szybkiej popołudniowej drzemki. Prosta linia mebla świetnie podkreśli nowoczesny charakter każdego wnętrza.

A jak prezentują się wymiary tego modelu? Sofa Domo jest nieco większa niż Asti. Ma 250 cm szerokości, 95 cm wysokości oraz 110 cm głębokości. Przez to może jednak zaoferować Ci także większą powierzchnię spania, która wynosi 200×160 cm. Do tego masz do dyspozycji łatwy w obsłudze mechanizm rozkładania funkcji spania oraz obszerny pojemnik na pościel.

Mała sofa Domo - kompaktowy mebel

Sofa Domo może sprawiać wrażenie dużego modelu, jednak w rzeczywistości jest bardzo zgrabna i wręcz idealna do niewielkiego salonu. 

Narożnik Domo – nieco większy, lecz wciąż zgrabny mebel

Sofa Domo ma swojego “brata”, którym jest narożnik z tej samej kolekcji. Meble oczywiście utrzymane są w tym samym stylu i mają wiele cech wspólnych, ale też wiele ich różni.

Przede wszystkim będzie to oczywiście nieco większa powierzchnia wypoczynku. Do dyspozycji masz bowiem wtedy dodatkowy wysunięty szezlong. Spokojnie wypoczną na nim nawet dwie dodatkowe osoby. Model ten ma 255 cm szerokości, 95 cm wysokości oraz głębokość 110/170 cm. Do tego może zaoferować Ci powierzchnię spania o wymiarach 200×160 cm. Do niewielkiego salonu będzie więc pasował jak ulał! 

Mały narożnik Domo do salonu

Narożnik Domo to model bliźniaczy sofy z tej samej kolekcji. Jest bardzo zgrabny, a przy tym niezwykle komfortowy podczas codziennego użytku. 

Narożnik Solo – minimalizm i funkcjonalność w jednym

Jaki jeszcze mebel możemy Ci zaproponować, jeśli chcesz funkcjonalnie zaaranżować niewielki salon? Będzie to narożnik Solo. W tym przypadku ponownie wracamy do prostej formy z wąskimi podłokietnikami oraz smukłymi nóżkami. Zestaw prezentuje się lekko, świeżo i wprowadzi do wnętrza ciekawy charakter. Może stać się nawet główną ozdobą pomieszczenia, jeśli zdecydujesz się na wyraźny kolor – np. słoneczny odcień żółci. 

Mimo swoich niewielkich gabarytów narożnik Solo ma “mięsiste” grubsze siedzisko, które zapewnia komfort na najwyższym poziomie! Wypoczniesz na nim lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Jego wymiary mogą Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Szerokość wynosi bowiem 212 cm, wysokość 87 cm, a głębokość 97/142 cm. Trzeba przyznać, że jak na narożnik, są to rzeczywiście niewielkie wymiary. 

Wciąż jednak masz sporą powierzchnię spania – 200×147 cm. Dla dwóch osób sprawdzi się idealnie! Takimi samymi wymiarami cechuje się także sofa z tej  kolekcji, którą znajdziesz na https://puszman.com/solo-sofa/. Zerknij, jeśli jesteś zainteresowany!

Zgrabny narożnik Solo do małego mieszkania

Narożnik Solo to jeden z naszych najmniejszych modeli. Z pewnością dopasujesz go do każdego niewielkiego salonu. 

Pamiętaj, że małe wnętrze nigdy nie jest ograniczeniem. Trzeba tylko szukać zgrabnych elementów wyposażenia, które zapewnią komfort i funkcjonalność, a także dobrze wpłyną na ogólną estetykę całego wnętrza.