Nowoczesna tkanina na meblu nie musi być nudna. Może przyciągać wzrok kolorem albo strukturą. Dzisiejsze, innowacyjne tkaniny obiciowe posiadają delikatne lub głębsze struktury, dzięki którym sofa czy narożnik nabierze charakteru. Tkaniny strukturalne, jak sama nazwa wskazuje, dzięki wyrazistemu splotowi włókien, cechują się powierzchnią, niezwykle odporną na ścieranie i rozciąganie, przy czym pięknie układają się na meblach. Wspaniale wyglądają, zarówno w intensywnym, jak i stonowanym kolorze.

Poznaj bliżej tkaniny strukturalne – ich kolory i właściwości. Zainspiruj się, podczas metamorfozy swojego salonu, naszymi propozycjami mebli tapicerowanych tymi tkaninami.

Enyoy Me – tkanina z charakterem!

Tkanina szenilowa Enjoy Me o grubym, mięsistym splocie, pięknie wygląda zarówno na meblach klasycznych, jak i nowoczesnych. Komfort wypoczynku na meblu tapicerowanym tą tkaniną jest nieoceniony. Piękna gra przeplatanych nitek wyostrza kolor tkaniny oraz podkreśla jej wyraźny splot. Bogata kolorystyka, od mocno nasyconych kolorów po naturalne kolory ziemi, pozwala na dopasowanie mebla do każdego wnętrza.

Zabawy naszych dzieci, urządzane w salonie, nie będą już powodem do niepokoju, bowiem tkanina Enjoy Me to tkanina „Good For Babies”. Została przebadana pod kątem wybarwienia na ślinę i dziecięcy pot. Nasze pociechy mogą spokojnie bawić się czy wypoczywać na sofie, bez obawy o jej późniejszy stan. Dodatkowym atutem tkaniny jest badanie na trudnopalność, potwierdzone certyfikatem.

Tkanina jest idealna do zastosowania na sofach czy fotelach, ale również pięknie będzie się prezentowała na dodatkach, typu poduchy czy zasłony, doskonale dopełniając całość aranżacji.

Tkaniny strukturalne – postaw na splot na powierzchni tkaniny!

Tkanina Enyoy me dobrze prezentuje się zarówno w nasyconych jak i stonowanych barwach

Tkanina Baloo – trend 2022

Piękna tkanina typu boucle stała się tegoroczną królową wśród tkanin, nie tylko w modzie odzieżowej. Szturmem przedarła się do branży meblarskiej i na stałe zagościła na naszych meblach. Materiał o ciekawym wykończeniu, składający się z dużej ilości pętelek, które są wyraźnie widoczne i wyczuwalne. Boucle została stworzona z ozdobnie skręconej przędzy z pętelkami lub węzełkami. Jej struktura często zależy od wykorzystanych włóczek. W procesie tkania tkaniny Baloo wykorzystuje się przędze jednokolorowe, ale zdarza się, że producenci tego typu tkanin mieszają kolory ze sobą, uzyskując efekt trójwymiarowego melanżu.

Ze względu na ciekawą strukturę tkaniny można ją połączyć z gładkimi tkaninami np. velvet, co pozwoli stworzyć nam bardzo ciekawy i wyjątkowy zestaw, który uszlachetni każde wnętrze. Jako producenta mebli tapicerowanych bardzo cieszy nas duże zainteresowanie klientów tą tkaniną. Meble w tkaninie boucle prezentują się dostojnie i elegancko, a jej struktura nadaje miękkości każdej bryle mebla.

Tkaniny strukturalne – postaw na splot na powierzchni tkaniny!

Tkanina Baloo i narożnik Stille  tworzą duet idealny!

Tkaniny strukturalne – postaw na splot na powierzchni tkaniny!

Wybierz narożnik Domo w tkaninie Baloo, w szerokiej gamie kolorystycznej!

Anafi – tkanina o strukturze sztruksu

Tkanina Anafi to nowoczesna szata dla prostych, designerskich sof czy narożników. Struktura tkaniny przypomina dawny sztruks, jest miękka i miła w dotyku. Piękna, naturalna kolorystyka, to nie jedyna zaleta tej tkaniny. Jej największą wartością jest powłoka Easy Clean. Pozwala ona na łatwe czyszczenie, a dokładniej, pozwala w prosty sposób utrzymać mebel w czystości. Pozostałe zalety tkaniny, takie jak trwałość czy odporność na wybarwienia sprawiają, że zastosowanie tej tkaniny na meblu pozwoli cieszyć się nim dłużej, zachowując jego wszelkie walory estetyczne.

Struktura tkaniny Anafi pięknie podkreśla proste kształty mebli, które z pewnością ozdobią i ocieplą wnętrza w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Tkaniny strukturalne – postaw na splot na powierzchni tkaniny!

Tkanina Anafi i nowoczesna sofa Modo to prawdziwy trend 2022 roku!