Poznaj nas

PUSZMAN to polska marka tworzącą meble tapicerowane
nieprzerwanie od 1955 roku. Firma założona i zarządzana
przez rodzinę, z pokolenia na pokolenie.

Od lat inspirujemy do funkcjonalnego urządzania domowej
przestrzeni. Piękne wnętrze to spokój, harmonia, wygoda
lub wręcz odwrotnie: energia, radość i pełny dom.

Nasze narożniki i sofy, o doskonałej jakości, są gwarancją
wyjątkowego komfortu. Satysfakcja Klientów z ich użytkowania
jest sprawą nadrzędną dla firmy sygnowanej nazwiskiem założyciela.

Naszą misją jest oferowanie dobrych jakościowo mebli,
o modnym i ponadczasowym wzornictwie.

narożnik
ponad 100 lat historii

Gdy tradycja spotyka się z nowoczesnością

Korzenie naszej rodzinnej firmy sięgają lat ‘20 XX wieku. To właśnie podczas burzliwego okresu międzywojennego Stanisław Puschmann otworzył w sercu wielkopolskiej miejscowości – Kobyla Góra – mały zakład rymarski. W zaciszu kameralnego warsztatu produkował on najwyższej jakości siodła oraz wyroby tapicerowane, które wysoko ceniła lokalna społeczność. Ojca przy pracy z chęcią podglądali jego synowie, z którymi założyciel z chęcią dzielił się tajnikami swojego rzemiosła. Niestety dalszy rozwój rodzinnej firmy został gwałtownie zahamowany przez wybuch II wojny światowej.

Po II wojnie światowej i po śmierci Stanisława Puschmanna najmłodszy z jego synów –  Anton Puschmann – przejął ojcowski interes i przeniósł go do podwrocławskiego Sycowa.  Miało to miejsce dokładnie w 1955 roku. Pomimo że prowadzenie w Polsce prywatnego biznesu w dobie komunizmu wiązało się z wieloma trudnościami, przedsiębiorstwo stale rosło w siłę. Firma konsekwentnie poszerzała swój asortyment, aby finalnie skupić się na produkcji modnych mebli tapicerowanych, które szybko odnajdywały drogę do gustownych wnętrz ówczesnych elit.

Ekspansja firmy została spowolniona w 1985 roku przez nagłą śmierć Antona Puschmanna. Od tego czasu stopniowo zaczęto wygaszać linie produkcyjne. Stagnacja trwała do 2000 roku, kiedy to rodzinny interes został wskrzeszony. Przeszło 20 lat temu stery firmy przejęła córka Magdalena Puszman–Kornak, która zarządza nią i dynamicznie rozwija wraz z mężem Cezarym Kornakiem. Obecnie do głosu dochodzi najmłodsze pokolenie, wnosząc swój młodzieńczy zapał i świeże spojrzenie. Obecnie marka Puszman czerpie inspirację ze spuścizny naszych przodków, respektując przy tym najnowsze trendy we wzornictwie.

intro-image

Kontynuujemy wieloletnią rodzinną tradycję – stawiając na produkcję najwyższej jakości mebli tapicerowanych, wykonywanych z ogromnym zaangażowaniem
i dbałością o każdy detal.

PUSZMAN_Otto_Corner_Sofa_Left_Side_Letto_03_001
Co nas wyróżnia?

Nasze Wartości

Design i jakość

Meble tapicerowane Puszman cechuje minimalistyczna forma, która powstaje z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych materiałów. Podobnie jak Ty, wierzymy bowiem, że prawdziwe piękno tkwi w prostocie. Wybierając meble tapicerowane Puszman, możesz mieć pewność, że ponadczasowy design idzie w parze z dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły.
firma1

Rodzinność i poszanowanie tradycji

Jesteśmy jedną z najstarszych polskich firm w branży mebli tapicerowanych, zarządzanych rodzinnie. Możemy śmiało powiedzieć, że duch historii definiuje naszą markę. Dlatego nie odcinamy się od przeszłości, ale czerpiemy z niej inspiracje – dostosowane do obecnych czasów i wnętrz. Z połączenia tradycji i nowoczesności powstało wiele naszych najbardziej znanych modeli.

Pasja zespołu

Nasze meble tapicerowane produkowane są w Polsce – w podwrocławskim Sycowie. To tutaj znajduje się serce naszej działalności, które nie jest zwykłą halą produkcyjną – to miejsce pełne ludzi z pasją. Począwszy od najlepszych projektantów, a skończywszy na utalentowanych rzemieślniczkach i rzemieślnikach, którzy od podstaw tworzą małe dzieła sztuki do codziennego użytku
firma3

Zrównoważony rozwój

Tradycja jest dla nas niezwykle ważna – podobnie jak problemy naszych czasów. Dlatego produkcja naszych mebli tapicerowanych jest przyjazna środowisku. Oprócz wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu nasza fabryka jest również zasilana energią generowaną przez panele fotowoltaiczne. Jako nowoczesna firma, czujemy się odpowiedzialni za naszą planetę.
poznaj naszą historię

Zaczynając od samego początku…

Stanisław Puschmann założył w Kobylej Górze mały warsztat rymarski. Wytwarzał w nim wyroby tapicerskie oraz siodła, które były szeroko cenione przez miejscową elitę jeździecką.
1922
Wybuch II wojny światowej zahamował rozwój rodzinnej firmy. Wskutek gwałtownych wydarzeń historycznych marka przeżyła swój pierwszy okres stagnacji.
1939
Po śmierci założyciela markę wskrzesił i przeniósł do Sycowa najmłodszy z jego synów – Anton Puschmann. Asortyment został poszerzony o luksusowe meble tapicerowane, które przez kolejne 30 lat cieszyły się ogromną popularnością wśród elit.
1955
Nagła śmierć Antona Puschmanna. Od tego momentu rodzinna firma zaczęła stopniowo redukować produkcję. Nastał drugi okres stagnacji.
1985
Rozwój marki Puszman – łącząc rodzinną tradycję rzemieślniczą i ducha współczesności. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników mebli.
2000
Dalszy prężny rozwój firmy – w tej chwili posiadamy 3 zakłady produkcyjne, a nasze meble sprzedajemy poprzez rozbudowaną sieć partnerskich salonów meblowych, sklepów internetowych oraz sieci handlowych. Staliśmy się rozpoznawalną marką produkującą funkcjonalne sofy i narożniki. Te wszystkie działania spowodowały, że niewielki zakład przekształcił się w nowocześnie zarządzaną fabrykę, zatrudniającą ponad 250 pracowników. Wielu z nich jest z nami od początku, często pracują u nas całe rodziny. Doceniamy ich wytrwałość i ciężką pracę. Razem budujemy sukces tej firmy.
2023
Welcome to the world of comfort. Please select your country.
PLN PLN PLN

If you have not found your country, please contact us.

języki